Idą święta wieć najwyższy czas zastanowić się nad prezentami dla bliskich, w tym nad prezentem dla naszego chłopaka na święta . Ale jakie prezenty dla chłopaka na święta będą tym odpowiednimMoże najlepszym prezentem będzie opowieść o postapokaliptycznej przygodzie wmoskiewskim metrze ? Jeśli ty też tak myślisz, twojemu chłopakowi spodoba się “Wędrowiec”, jedna z książek serii Uniwersum Metro 2033, autorstwa Surena Cormudiana

O autorze

Suren Cormudian to rosyjski pisarz, pochodzenia ormiańskiego. Urodził się w Władywostoku w 1978 roku, ale od dwunastego roku życia żyje w Kalinigradzie. Po powrocie z wojska zaczął się zajmować literaturą. Jego ulubionym gatunkiem jest postapokaliptyczne science fiction.  Napisał dwie książki z uniwersum Metro 2033 – Wędrowca i Dziedzictwo przodków.

Uniwersum Metro 2033

Uniwersum Metro 2033 to seria książek z gatuanku postapokaliptyczne science fiction. Akcja dzieje się w roku 2033. W 2013 roku wybuchła trzecia wojna światowa, zaczeły spadać bomby atomowe na różne państwa. Na skutek używania bomb atomowych i róznych broni chemicznych, nasz świat został zniszczony, powierzchnia została tak zanieczyszczona że ludzie musieli zamieszkać w podziemiach, więc wszyscy ruszyli w stronę metr. Ludzie stawiają czoła z różnymi niebezpieczeństwami (walka z głodem, walka ze zmutowanymi ludźmi i zwierzętami). Ludzie dzielą się na frakcję (komunistów, anarchistów, nazistów i coś na wzór handlarzy) i tworzyli swoje własne mikro państwa. Czasami by przetrwać trzeba było wychodzić na powierzchnie. To zadania podejmują się stalkerzy – odważni ludzie, ryzykujących własne życie przynoszą potrzebne zasoby dla pozostałości ludzkości.

Wędrowiec

Wędrowiec opowiada historie Siergieja, jednego z moskiewskich stalkerów. Na sąsiednich dochodzi do zagadkowych śmierci. By odnaleźć sprawdzę, Siergiej łączy siły z Wędrowcem który jest małomównym dziwakiem, (nikt go nie zna i nie wiadomo skąd pochodzi) i wyrusza z nim w podróż. Okazuje się że tu nie chodzi tylko o pojedyncze śmierci, od tej podróży zależy przyszłość całego moskiewskiego metra.